Hakkında

Selamlar,

Tarih: belki herkezin ilgisini çekecek bir konu değil. Ama, kişisel olarak, benim amatörce ilgilendiğim, bu konuda birçok yayın okuduğum, gerek görev ve gerekse gezme amacıyla bulunduğu yerlerde inceleme yaptığım bir ilgi alanı.

Burada ne yapmak istiyorum? Öncelikle, tarihi süreç içinde; okuduğum, dinlediğim veya gezdiğim, karşılaştığım, duyduğum, ilginç olayları sizlere aktaracağım. Normal, rutin bir tarih anlayışı dışında bir tarih olacak bu. Yani; ilginç, ilginizi çekeceğini hissettiğim; olayları, efsaneleri, mitleri, hikayeleri yazacağım. Burada okuyacaklarınız, mutlaka ilginizi çekecek, önemli olan tarihe ilginizin olması.

Unutmamak gereken tek şey; tarihin mutlaka iyi incelenmesi, insanlar tarafından bilinmesi. Çünkü; hani bir söz vardır, siz ne kadar inanıyorsunuz bilemem, ama ben tüm içtenliğimle inanıyorum ki ” TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR “, yani tarihi süreç içinde yaşananlar, gelecekte mutlaka yeniden yaşanır. Bu yüzden; tarihi ve tarihi süreci iyi bilmekten yanayım. Ama dedimya, rutin tarih bilgileriyle, sizlerin kafanızı şişirme yönünde de düşünmüyorum. Amaç; ilginizi çekebilecek, tarihi süreç içindeki gerçekler.

Umarım, hoşunuza giden bir site olur. Sayfalarda reklam pencerelerini gördüğünüzde lütfen kızmayın. İnternet sitelerinin ayakta kalması için bunlar gerekli. Buraya emek veren insanları; mutlu etmek istiyorsanız, lütfen; olumlu yorumlarınızı yazın. Bu yorumlarınız; buranın hazırlanmasında emeği geçen bizlere mutlaka önder olacaktır.

Aranan kelimeler:


cumhuriyet tarihi Son Yazılar FriendFeed
kişi siteyi ziyaret etti